Dodatkowa ochrona telefonu Samsung Galaxy S8

Dodatkowa ochrona telefonu Samsung Galaxy S8

Kupiłeś nowego smartfona i zastanawiasz się czy standardowa ochrona w którą został wyposażony jest wystarczająca? Wielu producentów smartfonów oferuje najnowsze technologie, pomagające ochronić urządzenie mobilne przed przypadkowymi uszkodzeniami, zadrapaniami czy nawet poważnym rozbiciem ekranu, jednak jeżeli kupiłeś smartfona z tzw. wyższej półki cenowej, na przykład Samsunga Galaxy S8+, warto już na samym początku użytkowania zastanowić się nad zakupem dodatkowej ochrony w postaci szkła hartowanego oraz etui na telefon.

Szkło hartowane to podstawa

Kupując telefon Samsung Galaxy S8+ masz nadzieję, że posłuży Ci on jak najdłużej. Telefon zwykle zmieniamy raz na kilka lat, jednak są sytuacje, gdy jesteśmy zmuszeni robić to częściej np. wskutek nieergonomicznego użytkowania (o tym napiszemy w innym poradniku). Na rynku znajdziemy przeróżne szkła hartowane, od tych najlepszych i droższych oferujących maksimum ochrony i twardość na poziomie 9H, aż po te mniej wytrzymałe o twardości 6-8H.

szkło do s8 plus movear
Szkło do telefonu Samsung Galaxy S8 Plus od moVear

W jaki sposób dobrać szkło hartowane? Przede wszystkim do urządzenia – można powiedzieć, że szkło musi być „uszyte na miarę” – tylko wtedy będzie można uzyskać maksimum ochrony. Drugim czynnikiem jest twardość szkła, te najlepsze mają indeks twardości 9H. Trzecim elementem jest jakość wykonania – na przykład szkła z dodatkowymi zaokrągleniami będą w stanie lepiej chronić ekran smartfonu, podobnie jak szkła posiadające większą powierzchnię kleju – lepsze dopasowanie do ekranu, to lepsza ochrona. Wszystkie najlepsze cechy posiada szkło hartowane marki moVear na Samsung Galaxy S8+. Jeśli szukasz solidnej ochrony, nie możesz lepiej trafić. Szczegóły dedykowanego szkła dla S8+ znajdziesz na ich stronie.

Etui na telefon Samsung Galaxy S8+

Etui na Galaxy S8 Plus od moVear
Etui na Galaxy S8 Plus od moVear

Etui na smartfon Samsung Galaxy S8+ to kolejny element ochronny, który należy rozważyć tuż po zakupie nowego smartfona. Etui może nie tylko chronić, ale oferować dodatkowe funkcjonalności, jak na przykład schowek na karty kredytowe, legitymacje, karty parkingowe. W przypadku szkieł hartowanych chronimy ekran, etui z kolei ochroni plecki urządzenia, w zależności od wybranego wariantu (etui z klapką), etui może chronić również ekran urządzenia, tworząc razem ze szkłem idealny duet ochronny. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na jedną rzecz, nie każde szkło będzie kompatybilne z etui. Przed zakupem etui warto wczytać się w opis, a w razie wątpliwości zapytać sprzedawcę, czy dane etui będzie kompatybilne z naszym szkłem. Warto podać przy tym jak najwięcej szczegółów, markę i model szkła oraz oczywiście markę i model telefonu.

Szkło i etui – idealny duet!

Jeżeli masz tylko możliwość, nie zastanawiaj się! Zapewnij maksymalną ochronę inwestując w szkło hartowane i etui na telefon. Szkło lepiej ochroni ekran, w zależności od wybranego modelu (szkła 3D), również pozwoli lepiej chronić cały front urządzenia Samsunga Galaxy S8+, łącznie z krawędziami. Etui za to pozwoli skuteczniej chronić boczną ramkę oraz tył smartfona, a jak wiadomo tył smartfona na przestrzeni czasu zbierze najwięcej rys. Jeśli jesteś w posiadaniu smartfona, którego aparat wystaje znacząco poza obudowę, dokupienie etui jest wręcz niezbędne, do skutecznej ochrony obiektywu aparatu – mimo, że obiektyw chroniony jest „od nowości” przez lepszej jakości szkło szafirowe, to jednak zniwelowanie różnicy wystawania poza konstrukcję pozwoli cieszyć się dłużej telefonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *